Összegyűjtöttük Neked instruktortársaid előadásait a 2010. február 17-19. között rendezett TDK-konferenciáról, biztos, hogy Te is találsz ismerős nevet. A lista bizony hosszú, így méltán lehetünk büszkék arra, hogy az instruktor nem csak a gólyák segítésében és a szervezésben jeleskedik, hanem a tudományos élet fejlődésében is szerepet vállal.

2010. február 17. szerda – délelőtt

Gyógyszerészeti tudományok – Tanácsterem

  • 13:00-13:15 Szádvári Enikő: Kinázgátlók izomériájának vizsgálata

Fogorvostudományok – Zöld előadóterem

  • 10:15-10:30 Berze Ildikó: A dentális erózió in vitro vizsgálata
  • 12:15-12:30 Demeter TamásPapp Zsuzsanna: Egy protézisragasztó hatása a nyugalmi kevert és a kisnyálmirigyek szekréciójára, valamint a szubjektív orofaciális sicca tünetekre teljes lemezes fogpótlást viselőkben

Keringési betegségek, kardiológia I. – Barna előadóterem

  • 10:30-10:45 Horváth Zsófia: Invazív koronária beavatkozás okozta endothelsérülés jellemzése
  • 11:00-11:15 Antal Ádám: Acut coronaria syndroma prehospitális ellátása

Gasztroenterológia – SZ5 terem

  • 10:45-11:00 Kispál Zsófia: Adherencia és komplementer medicina használat gyulladásos bélbetegekben

Szemészet, szájsebészet, fül-orr-gégészet – SZ8 terem

  • 10:45-11:00 Németh Enikő: A retinoid metabolizmus fehérjéinek prognosztikai hatása fej-nyaki elszarusodó laphámrákos betegeknél

2010. február 17. szerda – délután

Kísérletes és klinikai immunológia – Tanácsterem

  • 15:30-15:45 Zotter Zsuzsanna – Szabó Erika: Hematológiai paraméterek vizsgálata Herediter Angioneurotikus Ödémában szenvedő betegekben

Radiológia, noninvazív képalkotás- Barna előadóterem

  • 15:30-15:45 Lakatos Lili – Mózsik Gábor: A virtuális kolonoszkópia eredményességének vizsgálata hazai beteganyagon kolonoszkópos validálással
  • 15:45-16:00 Mózsik Gábor – Lakatos Lili: A virtuális kolonoszkópiával történő vastag- és végbélrákszűrés első magyarországi tapasztalatai
  • 17:30-17:45 Iring András: Féloldali a. carotis communis-elzárás hatása az agykérgi mikrocirkulációra egérben

Patológia, onkológia, igazságügyi orvostan – SZ4 terem

  • 16:30-16:45 Baranyák ZsuzsannaSzittya Liliána: Mir31 mikroRNS expresszió vizsgálata primer emlőcarcinomák és szervi áttéteik paraffinos mintáiban
  • 17:15-17:30 Prosszer Mária: Szulfatáz-1 és -2 expresszió vizsgálata intrahepatikus kolangiocelluláris rákokban
  • 17:30-17:45 Fügedi Gergely: Tumorbimbózás prognosztikai jelentősége colorectalis carcinomákban
  • 17:45-18:00 Zsoldos Fanni  – Kovács István: Új fehérje a tight junction típusú sejtkapcsoló struktúrákban: tricellulin vizsgálata egyes egér- és humán szövetekben

Magatartástudomány, pszichiátria – SZ5 terem

  • 16:00-16:15 Szentesi Kinga: Glükokortikoid és mineralokortikoid receptor gén polimorfizmusainak vizsgálata depressziós betegek körében
  • 16:15-16:30 Horváth N. Orsolya: Öngyilkossági adatok pontosítása statisztikai elemzéssel

2010. február 18. csütörtök – délelőtt

Genetika, molekuláris biológia – Tanácsterem

  • 8:30-8:45 Kapui Réka: A Duox1 enzim vizsgálata a húgyhólyag urothel sejtekben
  • 10:30-10:45 Tóth András: G-fehérje-kimérák alkalmazása cannabinoid receptorok jelátvitelének vizsgálatára
  • 10:45-11:00 Sáfár Dávid Ferenc: Lehetséges fagocita Rho/Rac GTPáz aktiváló fehérjék keresése, szöveti expressziós mintázatuk vizsgálata

Biofizika, biokémia, laboratóriumi diagnosztika – SZ4 terem

  • 11:30-11:45 Szabó Bence Tamás: Foszfoglicerát kináz folding és misfolding energiafelszínének összehasonlítása
  • 11:45-12:00 Nagy Ádám Miklós: Kalcium terhelés hatása az agyi mitokondriális funkciókra

Sebészet, transzplantáció – SZ8 terem

  • 11:45-12:00 Lukács Adrienn – Szukovics Petra Ágota: Posztoperatív hegsérv – a májtranszplantáció késői sebészi szövődménye

2010. február 18. csütörtök – délután

Keringési betegségek, kardiológia II. – Tanácsterem

  • 12:45-13:00 Szabó Erika – Zotter Zsuzsanna: A szív működésének vizsgálata HANO-s betegeken

Ortopédia, traumatológia, érsebészet, idegsebészet – Zöld előadóterem

  • 13:30-13:45 Szukovics Petra Ágota – Lukács Adrienn: A műtéti módszerek változása a hallux valgus gyógyításában
  • 14:15-14:30 Major Tibor: Humán liofilizált allograft hatása a csontgyógyulásra patkány femur csontdefektus modellben
  • 16:15-16:30 Mravik András: A disztális refenesztráció késői hatása a mellkasi aortaszakaszra B-típusú aorta disszekció esetén
  • 17:00-17:15 Turóczi Zsolt – Varga Márk: Alsó végtagi akut kritikus ischaemia – kísérletes modell
  • 17:15-17:30 Varga Márk – Garbaisz Dávid: Alsó végtagi nagyérműtétek – SIRS – postconditionálás

Általános belgyógyászat, családorvostan – Barna előadóterem

  • 14:15-14:30 Wolf KrisztinaTábory Judit: Myeloma multiplexben AMWBC score értékelése az újabb terápiás lehetőségek időszakában.

Anyagcsere, endokrinológia – SZ5 terem

  • 13:15-13:30 Tobiás Bálint Péter: A RANK/RANKL/OPG rendszer polimorfizmusainak összefüggése a csökkent csonttömeggel és a csontritkulással
  • 14:00-14:15 Papp Márton – Pálinkás Dániel: Korábban gesztációs diabéteszes asszonyok utánvizsgálata, rizikófaktorok és magzatra gyakorolt hatások

2010. február 19. (péntek)

    Szülészet, nőgyógyászat, urológia – Zöld előadóterem

    • 8:45-9:00 Péter Edina – Martonosi Zoltán: A claudinok expressziója a méhnyak premalignus elváltozásainak progressziója során
    • 9:45-10:00 Prosszer Mária: Az FAAH enzim C385A-P129T génpolimorfizmusának hatása a petefészek és a méh méretére policisztás ovárium szindrómás betegekben és egészséges nőkben
    • 11:45-12:00 Martonosi Zoltán – Péter Edina: Korspecifikus HPV- fertőzöttség a magyar női populáció körében és ennek változása Isoprinosine terápia hatására
    • 12:15-12:30 Ledó Nóra: Rekombináns és vizeletből tisztított follikulus stimuláló hormon készítmények petesejt- és embrióminőségre kifejtett hatásainak összehasonlítása szervezeten kívüli megtermékenyítés kezelések során

    Gyermekgyógyászat II. – Barna előadóterem

    • 9:00-9:15 Soós Nóra – Kovács Ágnes: A metabolikus szindróma gyakorisága a testtömeg függvényében gyermek- és serdülőkorban
    • 10:15-10:30 Sike Lili: GnRH analóg terápia eredményességének vizsgálata centrális pubertas praecoxban szenvedő gyermekekben
    • 11:15-11:30 Ölbei Mária – Lázár Adrienn: Korábban familiaris hipercholesterinaemiával kezelt gyermekek illetve serdülők utánkövetéses vizsgálata
    • 11:45-12:00 Dégi Arianna Amália – Göblyös Bozsáná: Az érrendszer vizsgálata vesetranszplantált gyermekekben

    Farmakológia – SZ4 terem

    • 8:30-8:45 Fendt András – Horváth Alexandra: A catecholamin (CA) és a szerotonin (5-HT) transzmitter rendszer szerepe amfetamin vegyületek lokomotoros viselkedésre kifejtett hatásaiban
    • 9:00-9:15 Tóth József: A foszfatidilinozitol 4,5-biszfoszfát hatása az AT1 receptor internalizációjára emlős sejtben
    • 9:15-9:30 Deák András Tamás: Az inozitol-1,4,5-triszfoszfát hatásásnak vizsgálata a kapacitatív kalciumbeáramlásra emlős sejtben
    • 9:45-10:00 Horváth Alexandra – Fendt András: D1/D2 dopamin (DA) receptorok szerepe a nigrostriatalis DA szenzitizáció kialakulásában

    Idegtudományok, SZ5 terem

    • 8:30-8:45 Gáti Georgina: Az extracelluláris mátrix plasztikus változásai csirke látórendszerében
    • 9:00-9:15 Guóth Gábor: A cerebrális perfúzió válaszkészségének változásai újszülöttkori hipoxiás-iszkémiás enkefalopátiában
    • 10:15-10:30 Tihanyi Benedek: Az alvás alatti lassú hullámok terjedése humán cortexen információelméleti megközelítésben

    A lista tényleg jó hosszú lett, és minden jószándék és alaposság ellenére előfordulhat, hogy valakit véletlenül kifelejtettünk. Ha így történt, és tudsz ilyenről, szólj minél előbb, nehogy lemaradjunk bárkiről! Az itt fölsorolt előadások időpontjait az IÖCS-naptárba is beírtuk, ezt ide kattintva találod meg.