A gebinezés egy rendkívüli dolog, ahol rengeteg hasznos tudást el lehet sajátítani. Az instruktorok megtanulhatnak különböző ételeket elkészíteni, bográcsban főzni, sört csapolni, különböző fröccsöket vagy koktélokat keverni, pénzt kezelni, rendezvényeket összeállítani, színpadot felépíteni, stb. Ezek mellett, mint minden más munka az IÖCS-ben, ezek is élvezetesek, és mind a készülődés során, mind munkavégzés közben jól szórakoznak az instruktorok.
Minden rendezvény legkisebb szerveződési egységei
Ételgebinek
Italgebinek
Háttérgebinek
Egy gebin felépítése
Gebinfőnök
a gebin pénzügyeiért felel.
Helyettes
Tagok
Tiszteletbeli tagok
Lejutás a gebinbe
Lehívással
Feliratkozással
Betűk
A gólyatáborban a gólyák illetve az őket vezető instruktorok együtt betűket alkotnak.
GYTK – 3 betű – GYOK1, GYOK2, GYOK3
ÁOK – 8 betű – A, B, C, D, E, F, G, H
ETK – 7 betű – K, L, M, N, R, S, T,
FOK – 2 betű – FOK1, FOK2
PAK – 1 betű – PAK
EKK – 1 betű – J
A betűt a betűfőnök vezeti, őt segíti a helyettese, 1 senior, minimum 4 friss, illetve középidősök. A betűbe is lehet hívni tiszteletbeli tagot illetve listán felüli – gebinben is dolgozó – instruktort. Összesen kb. 14-16 fő alkot egy instruktorgárdát a betűben, hozzájuk tartozik majd betűnként maximum 50 gólya.
A betűinstruktorság egy nagy felelősséggel járó feladat, ezért a betűbe csak lehívással lehet lekerülni, feliratkozással nem. Ennek oka, hogy ez egy nagy felelősséggel járó munka, fontos, hogy csak olyan tagok legyenek a csapatban akikre a főnöknek szüksége van és akikben megbízik. A lehívások megtörténnek a tavaszi vizsgaidőszak előtt, onnantól egészen Gólyabálig a betűinstruktornak feladataik vannak.