Minden rendezvény legkisebb szerveződési egységei
A gebinek az IÖCS egyfajta szolgáltató egységei, ők végzik el az adott programokon a munka gyakorlati részét. Munkájuk onnantól kezdődik, hogy a gebinfőnök lehívja a tagokat. Találkozókat szerveznek, megbeszélnek, tudatosan készülnek a programra. Egy gebin élete a lezáróig tart, amikor a rendezvény után néhány nappal/héttel összeülnek, megbeszélik tapasztalataikat, emlékeket adnak egymásnak és megünneplik a sikeresen teljesített felkéréseket.
Ételgebinek
Ételt szolgáltatnak a rendezvényen résztvevő vendégeknek. Fontos, hogy mindig, szigorúan betartsák a NÉBIH előírásait és hogy minőségi ételt adjanak ki a kezükből.
Italgebinek
Innivalót szolgáltatnak a vendégeknek és van, hogy baristaként long drinkeket kevernek.
Háttérgebinek
A rendezvények háttérmunkáját végzik. Takarítás, építés és bontás, fotózás, eszközök beszerzése, ruhatár, vizipipa, kórház stb.
Gebinfőnök
A szervezők nevezik ki a gebinfőnököt, a vezetőség jóváhagyásával, aki ezt követően összeállítja a csapatot, lehívja a tagokat, találkozókat szervez, megbeszéléseket tart, vezetőséggel és szervezőkkel tartja a kapcsolatot,
a gebin pénzügyeiért felel.
Helyettes
A gebinfőnök kéri fel erre a feladatra. Segíti a főnök munkáját, tehermentesíti, szükség esetén a főnököt helyettesíti vagy átveszi helyét.
Tagok
A gebinfőnök és helyettese állítják össze a tagságot és hívják le gebinbe az instruktorokat. Sok esetben ez az alap tagság kiegészül még a feliratkozókkal. A feliratkozók és a lehívottak között nincs megkülönböztetés, egyenértékű tag mindenki.
Tiszteletbeli tagok
Hívása opcionális, minden gebinbe hívható tiszteletbelinek vezetőségi, Kft. ügyvezető, karifőnök vagy egyéb fontos szervezeti tag.
Lehívással
Lehíváskor a gebinfőnök az, aki felhívja az instruktort, hogy lenne-e kedve a gebinjében dolgozni? Fontos, hogy a lehívást nem kell feltétlenül elfogadni. Kérhető gondolkodási idő és nemet is mondhat a lehívott instruktor. Attól, hogy egyszer valaki visszamond egy munkát, vagy esetleg egy főnökséget, még később újra lehívhatják más rendezvényekre. Csak annyit vállalunk, amennyit el is tudunk végezni, hisz elsősorban mind egyetemisták vagyunk.
Feliratkozással
Ha véletlenül nem hívnak le valakit dolgozni, akkor sem érdemes bánkódni, hisz vár rájuk a feliratkozó gyűlés! Karnevál, Tábor és Gólyabál előtt van lehetőség arra, hogy a feliratkozó gyűlésen bedobják az instruktorok a nevüket egy gebin borítékjába, vagy ha esetleg nem ér rá aznap az instruktor, akkor megkérheti egy ismerősét, hogy dobja be a nevét helyette. Ha valamelyik gebin nem telik be, akkor van egy második körös kihúzás is. Akit akkor sem húznak ki tartalék listára kerül, és az esetleges megüresedett helyekre onnan később lehívhatják. A csapatépülés minden esetben a feliratkozó után kezdődik teljes létszámmal.
A gebinezés egy rendkívüli dolog, ahol rengeteg hasznos tudást el lehet sajátítani. Az instruktorok megtanulhatnak különböző ételeket elkészíteni, bográcsban főzni, sört csapolni, különböző fröccsöket vagy koktélokat keverni, pénzt kezelni, rendezvényeket összeállítani, színpadot felépíteni, stb. Ezek mellett, mint minden más munka az IÖCS-ben, ezek is élvezetesek, és mind a készülődés során, mind munkavégzés közben jól szórakoznak az instruktorok.
A gólyatáborban a gólyák illetve az őket vezető instruktorok együtt betűket alkotnak.
GYTK – 3 betű – GYOK1, GYOK2, GYOK3
ÁOK – 8 betű – A, B, C, D, E, F, G, H
ETK – 7 betű – K, L, M, N, R, S, T,
FOK – 2 betű – FOK1, FOK2
PAK – 1 betű – PAK
EKK – 1 betű – J
A betűt a betűfőnök vezeti, őt segíti a helyettese, 1 senior, minimum 4 friss, illetve középidősök. A betűbe is lehet hívni tiszteletbeli tagot illetve listán felüli – gebinben is dolgozó – instruktort. Összesen kb. 14-16 fő alkot egy instruktorgárdát a betűben, hozzájuk tartozik majd betűnként maximum 50 gólya.
A betűinstruktorság egy nagy felelősséggel járó feladat, ezért a betűbe csak lehívással lehet lekerülni, feliratkozással nem. Ennek oka, hogy ez egy nagy felelősséggel járó munka, fontos, hogy csak olyan tagok legyenek a csapatban akikre a főnöknek szüksége van és akikben megbízik. A lehívások megtörténnek a tavaszi vizsgaidőszak előtt, onnantól egészen Gólyabálig a betűinstruktornak feladataik vannak.
Tábor előtt
Vizsgaidőszak után a betűk elkezdenek összeépülni, hetente találkozót tartanak, ismerkednek, játszanak, közösen fejlődnek, hétvégéznek, majd felkészülnek a Gólyatáborra percről percre, gólyaleveleket írnak, imidzset valósítanak meg.
Táborban
A gólyákért van. Segít nekik feloldódni, összekovácsolódni, élményeket szerezni. Játszat, szórakoztat, programokat szervez, beszélget és barátkozik, bulizik, intézi a gólyák ügyes-bajos dolgait. Véghezviszi mindazt a csapatával amit nyáron elterveztek.
Tábor után
A gólyáknak segítenek beiratkozni az Egyetemre illetve segítenek nekik a NEPTUN-t használni. Megmutatják nekik az Egyetem épületeit, termeit, környező szórakozóhelyeket. Elviszik őket az IÖCS és a HÖK által szervezett őszi programokra, promózzák nekik a Gólyabált és a Képzést. Röviden... lendületet és kiindulási pontot adnak a gólyáknak az egyetemi élethez.
Ha tetszik az oldalunk, oszd meg másokkal is!