A rendszer célja, hogy olyan instruktorok is lehetőséghez jussanak, akiket korábban elkerültek a felkérések vagy még nem volt módjuk ilyen kihívásban próbára tenni magukat.
Pályázat Gy.I.K.
Ki pályázhat?
Ha van a pályázatnak bármilyen kritériuma (képződés éve, vezetői tapasztalat) azt a kiírásban feltüntetjük.
Rendezvényfőnökségre aktív és senior instruktorok pályázhatnak, más feladatokra (pl. honlapszerkesztés, Gólyahír társszerkesztőség) passzív instruktorok is pályázhatnak.
Hogyan lehet értesülni a lehetőségekről?
A pályázatokat mindig itt, az iocs.hu oldalon tesszük közzé. Ha alkalmasnak tartasz valakit a feladatra, akkor sokat segít, ha felhívod a kiírásra a figyelmét, de az is sokat számít, ha megosztod a facebookon a cikket, mivel manapság onnan többen tájékozódnak.
Mi legyen egy pályázatban?
Ezt a kérdést teszik fel nekünk a legtöbbször. Szerintünk a jó pályázat olyan, amiben röviden bemutatkozik a pályázó, ír a motivációiról és a megpályázott feladattal kapcsolatos elképzeléseiről, terveiről. A lényeg belefér egy tömör oldalba is, nem várunk hosszú ódákat. Annak külön örülünk, ha a pályázatnak van némi személyes színezete is, ami által egy kicsit jobban megismerjük a jelentkezőt.
Mit tanácsolunk egy pályázónak?
Az sohasem árt, ha a pályázat elküldése előtt röviden megkeresik az előző évi szervezőt, biztosan tud adni pár hasznos tanácsot a kezdeti lépésekhez.
Mi alapján dönt a vezetőség?
Természetesen számít a pályázat maga, hogy az alapján kellően felkészültnek tűnik-e a jelentkező. Fontos, hogy a hozzáállása és elképzelései illeszkedjenek a megpályázott programhoz.
Több jelentkező esetén az is szempont, hogy olyat válasszunk ki, aki az adott évben még nem jutott nagyobb szerephez, illetve tudjuk, hogy még nincsen kiszemelve egy másik jövőbeli feladatra.
Mi történik ha nem érkezik be pályázat?
Ha van rá idő, akkor meghosszabbítjuk a pályázat elküldésének határidejét. Amennyiben így sem jelentkezik senki, vagy a szervezés mielőbbi megkezdése miatt nincsen lehetőség a hosszabbításra, a vezetőség felkér valakit a feladatra.
Hogyan tudják meg a jelentkezők a pályázat eredményét?
Miután megszületett a döntés, minden pályázót telefonon felkeresünk, akkor is, ha nem őt választottuk. Ilyenkor és később is szívesen válaszolunk minden felmerülő kérdésre a pályázatával és a döntéssel kapcsolatban.
Reméljük, hogy kedvet kaptál pályázni!
Sok sikert kívánunk!
Memoár Gy.I.K.
Mi az a memoár?
Hasznos tanácsok, megfigyelések, praktikák és tapasztalatok kis gyűjteménye, melyet akár már több “generációnyi” főnök is kézhez kapott és tovább bővített az évek folyamán.
Miért van rá szükség?
Egy olyan szervezetben, mint az IÖCS – ahol általában egy feladatot minden évben más lát el, és ritka, hogy valaki kétszer is felelős ugyanazért – a tapasztalatok átadásának egyik hatékony megoldása a memoár.
Hogyan érdemes memoárt írni?
Célszerű már a felkérést követően elkezdeni egy jegyzet vezetését, melybe belekerül minden olyan információ, ami számodra fontos volt az adott feladat ellátása közben. Ez a jegyzet íródhat füzetben vagy egyből digitálisan is. Utóbbit a munka végeztével könnyebb kiegészíteni és formázni.
Mire érdemes odafigyelni?
A memoár megírásakor érdemes visszaolvasni a felkérés óta a témában született e-maileket és egyéb levelezéseket, illetve átnézni az ide vágó táblázatokat, jegyzeteket és mappákat, amiket akár csatolni is lehet a memoárhoz. Ekkor hasznos visszaemlékezni arra, hogy a szervezés során mi mennyire vált be, legyen szó a te egyik döntésedről, vagy a körülményekről, amiket számodra biztosítottak a feladathoz. Utóbbiról érdemes a főszervezőknek visszajelezni.
Hogyan kezdjek neki?
Itt találhatsz egy sablont a Memoár elkészítéséhez. A dokumentum nevére kattintva pedig részletesebb információkat kaphatsz a sablon használatáról.
IÖCS Memoár sablon
Reméljük, hogy kedvet kaptál pár Memoár írásához!
Sok sikert az elkészítéséhez és előre is köszönjük!
Nem találtál választ a kérdésedre?
Tedd fel nekünk email-ben és mi majd megválaszoljuk neked!